MacFUSE

MacFUSE 2.0.3.2

Odczytuj dane w każdym formacie

Zalety

  • Pozwala na dostęp do plików standardowo nie kompatybilnych z Mac OS X

Wady

  • Wymaga dodatkowych akcji aby montować dyski NTFS
  • Transfer plików jest powolny

Doskonały
9

Brak możliwości odczytania danych z dysku twardego może być bardzo frustrująca. Darmowy program MacFUSE zabezpiecza przed taką ewentualnością, dając dostęp do systemów plików nie obsługiwanych standardowo przez system Mac OS X.

MacFUSE działa jako wtyczka do systemu operacyjnego i pozwala bezproblemowo otwierać formaty plików wcześniej nie obsługiwane przez Mac OS X. Podłączone dyski pojawiają się w Finderze jak normalne napędy. Program obsługuje woluminy lokalne oraz sieciowe. Można zarówno odczytywać jak i zapisywać pliki.

MacFUSE to doskonałe narzędzie dające dostęp, między innymi do linuksowych partycji ext. Niestety, aby program obsługiwał niektóre formaty, potrzebne jest doinstalowanie dodatkowych komponentów. Windowsowy NTFS wymaga NTFS-3g. MacFUSE pozwala również tworzyć dowolne systemy plików bezpośrednio z poziomu systemu, za pomocą Terminala. Potężnym mankamentem programu jest powolny transfer plików.

Dzięki MacFUSE korzystanie z dysków sformatowanych dla innych systemów operacyjnych staje się możliwe. Pomimo niskich prędkości transferu, program działa dobrze, a do tego jest darmowy.

MacFUSE

Download

MacFUSE 2.0.3.2

Opinie użytkowników o MacFUSE